Szukam wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Piszemy co chcemy - byle miło.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #46 marekwirazka
31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, szukam rzetelnego wykonawcy, który zajmuje się robieniem natrysków prysznicowych na podany wymiar. Mam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na ludzi z okolic stolicy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #47 lukaszgos
31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, iż podgrzewając piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do upiększania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli robić szklarze z Egiptu. To oni też, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego jakie używamy obecnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie zdobione lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy rozważałeś ofertę tej firmy z okolic Warszawy - mają bardzo interesujące realizacje. Z tego co widziałem na ich stronie to akurat mają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję wykonawcy, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #48 adamniczyj
31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie miałem pojęcia że są tego rodzaju rozwiązania. Właśnie wykańczam dom i zastanawiałem się jak urządzić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę sprawdzić jak kształtuje się to cenowo. Dzięki za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:


Wróć do „Twoje myśli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość