Strona 1 z 1

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:46
autor: tomaszkowal
Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć dom przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Nabyłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie mogę zweryfikować czy piec działa poprawnie i jaka jest w pomieszczeniach zadana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Cześć, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz w tym miejscu: http://trans-sat.pl/alarmy-warszawa . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych Obrazek . Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej spotykane to te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:54
autor: lukaszgos
Witaj. Obecnie centrale Satel posiadają ogrom możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja alarmowa w domu. Jeżeli montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez kłopotu zainstalować tego tupu czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest dobry schemat montażu alarmu: link, który obrazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy: