Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Piszemy co chcemy - byle miło.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Post: #63 tomaszkowal
06 cze 2016, 14:46

Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć dom przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Nabyłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie mogę zweryfikować czy piec działa poprawnie i jaka jest w pomieszczeniach zadana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Post: #64 adamniczyj
06 cze 2016, 15:08

Cześć, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz w tym miejscu: https://topro.pl . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej spotykane to te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Post: #119 lukaszgos
11 sty 2017, 10:54

Witaj. Obecnie centrale Satel posiadają ogrom możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja alarmowa w domu. Jeżeli montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez kłopotu zainstalować tego tupu czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest dobry schemat montażu alarmu: link, który obrazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:


Wróć do „Twoje myśli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości